‹ Prev
Next ›
Brother DR-3600 Drum Unit DR3600
Stock is Available
- Works with Original
- Brother
- Laser Printer: HL-L5215DN - HL-L6415DN - HL-L5210Dn - MFC-L6910Dn - DCP-L5510Dw - HL-L6210Dw - HL-L5210Dw - MFC-L5710dn - MFC-L6915Dn - MFC-L5710Dw - MFC-L6710Dw - HL-L6410Dn - MFC-L5715Dn
- Brother
- Delivers 75,000 pages at 3 pages per job
Product Details
General Information
| Colour | None |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Multipack | No |
| Compatibility | HL-L6210DW, HL-L5210DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Page yield | 75000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 125 mm |
| Depth | 244 mm |
| Height | 361 mm |
| Weight | 689 g |
| Package weight | 1.23 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 126 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 108 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Drum |
Key Data
| CE Marking | Yes |
Description
Keep your office laser printer performing just as it should and ensure your printouts remain the best-possible quality with this genuine Brother DR-3600 Drum Unit Pack. The DR-3600 is simple to install, reliable and long-lasting, ensuring that print problems won’t slow you down.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.