‹ Prev
Next ›
Brother Ink Bottle Super High Yield CMY Multipack BTD180CLVAL
- Print up to 5,000 pages per bottle (C,M,Y)
- Optimised for use with your Brother device
- Rigorously tested to ensure flawless reliability
- Protect your warranty by using Brother genuine supplies
- Multipack supplies help to reduce the cost per page
Product Details
General Information
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-T580DW, DCP-T583DW, DCP-T780DW |
| Colour ink page yield | 5000 pages |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 40 x 100 x 45 mm |
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 123 mm |
| Package height | 55.5 mm |
| Package weight | 389 g |
| Weight | 259 g |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Designed to ensure quality documents every time you print, the genuine Brother BTD180CLVAL colour ink bottle multipack provides a super high yield of 5000 pages per bottle (cyan, magenta and yellow), so you can put an end to regular ink replenishment. Just fill up the ink tank and enjoy long-lasting professional quality prints.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.