‹ Prev
Next ›
Brother LC123Y Inkjet Cartridge Yellow LC123Y
Stock is Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Inkjet: DCP-J132W - DCP-J4110DW - DCP-J752DW - DCP-J552DW - DCP-J152W - DCP-J172W
- Inkjet Printer: DCP-J4110DW - DCP-J752DW - MFC-J4610DW - MFC-J650DW - MFC-J6520DW - MFC-J4410DW - DCP-J152W - MFC-J4510DW - MFC-J470DW - MFC-J4710DW - MFC-J6720DW - MFC-J6920DW - MFC-J6945DW - MFC-J870DW - DCP-J132W - DCP-J552DW
- MFC Inkjet: MFC-J4510DW - MFC-J4710DW - MFC-J6720DW - MFC-J6920DW - MFC-J870DW - MFC-J245 - MFC-J470DW - MFC-J4610DW - MFC-J6520DW - MFC-J4410DW
- Brother
- Standard yield
- Original Brother inkjet cartridge
- Compatible with: DCP-J4110DW, 4410D, 4510DW, 4610DW, 4710DW
- Colour: Yellow
- Page yield: up to 600
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J4610 DW, MFC-J4410 DW, MFC-J4510 DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 25 mm |
| Depth | 92 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 35 g |
| Package weight | 69 g |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 216 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. \n\nGenuine Brother LC123Y ink cartridge - worth it every time.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SV4196336 Stock Available
-
Product Code: SV4196144 Stock Available
-
Product Code: ST9192X131 Stock Available
-
Product Code: KF008801411 Stock Available
-
Product Code: PPR0061132 Stock Available
-
Product Code: KF340424376 Stock Available
-
Product Code: BA71391Stock is Available
-
Product Code: BA71390Stock is Available
-
Product Code: BA71389Stock is Available
-
Product Code: ES28322Stock is Available
Alternative Products
Additional Documentation
Also Consider
-
Product Code: SV4196336 Stock Available
-
Product Code: SV4196144 Stock Available
-
Product Code: ST9192X131 Stock Available
-
Product Code: KF008801411 Stock Available
-
Product Code: PPR0061132 Stock Available
-
Product Code: KF340424376 Stock Available
-
Product Code: BA71391Stock is Available
-
Product Code: BA71390Stock is Available
-
Product Code: BA71389Stock is Available
-
Product Code: ES28322Stock is Available