‹ Prev
Next ›
GBC 4410051 Interchangeable Comb Die Set
Stock is Available
- Full metal construction
- Deselectable pins
- Easy die change with locking system can be completed in less than 1 minute.
- Up to 360mm paper width
- Adjustable margin depth
- Pin location and ruler decal which are viewable during set up and operation.
Product Details
General Information
| Product type | Comb binding machine |
| Method of control | Manual |
| Binding capacity | 30 sheets |
| Punch capacity | 20 sheets |
| Maximum paper width | 36 cm |
| Product colour | Silver |
| Punch holes quantity | 25 |
| Housing material | Metal |
| Format | A4/A5 |
| Width | 850 mm |
| Depth | 515 mm |
| Height | 150 mm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Accessories |
Description
Transform your binding workflow effortlessly with GBC die sets. Designed for quick and easy interchangeability in less than a minute, they streamline your binding process for maximum efficiency. This comb binding die set is compatible with the GBC Magnapunch Elite paper punching machine. Explore our wide range of punch patterns to enhance your projects with precision and style.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.