‹ Prev
Next ›
HP 325 FHD Webcam 53x27AA
9 Stock Available
- Just plug in the USB-A, clip on the webcam, and it will auto-adjust to the light around you, easy. Wherever you go, it'll always adapt to your surroundings to keep you in the picture.
- Immerse yourself in full HD 1080p[3] with an integrated mic. Enjoy a crisp image and clear sound that make you look and sound good, coupled with a 66º wide-angle webcam for a natural conversational feel and room for others to join in. It works instantly and easily with Zoom, Microsoft Teams, and other video chats.
- You can easily clip the webcam on your monitor or elsewhere, then easily adjust the position for your picture perfect setup. It also features 360º swivel and tripod support[4] if you want to switch things up. Once you're finished, the included lens cover clips on for worry-free privacy.
- The Works With Chromebook badge on a device means it’s optimized to work with your Chromebook and other Chrome OS devices[1]. Enjoy a seamless experience across Works With Chromebook certified accessories[2].
Product Details
General Information
| HP segment | Business |
| Tripod mounting supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Width | 72 mm |
| Depth | 53.6 mm |
| Height | 53.2 mm |
| Weight | 107 g |
| Package width | 72 mm |
| Package depth | 53.6 mm |
| Package height | 53.2 mm |
| Package weight | 160 g |
| Country of origin | China |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Compatible operating systems | Windows 11, Windows 10, macOS and Chrome OS |
| Compatibility | Compatible with USB-A devices. |
| Box contents | Webcam, Quick Start guide and Warranty |
| UNSPSC-code | 45121520 |
Product Information
| Brand | Lenovo |
| Type | Alarms |
Description
Plug it in and you're on. Hop on the call with instant ease, looking and sounding great. Just plug in this wide-view FHD 1080p[3] all-in-one webcam and let it do the rest, so you can focus on what matters. It also features auto image and light correction, Works With Chromebook Certification[1,2], and a lens cover for privacy.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.