‹ Prev
Next ›
HP CLT-P504C Original Laser Toner Cartridge High Yield CMYK 4-pack SU400A
Stock is Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Samsung Xpress SL-C1860FW - Samsung CLP-415N - Samsung CLX-4195FN - Samsung Xpress SL-C1810W - Samsung CLP-415NW - Samsung CLX-4195FW
- Samsung
- CLX: CLX-415NW - CLX-C1860FW - CLX-415N - CLX-4175N - CLX-4195FW - CLX-4175FN - CLX-4175FW - CLX-4195FN - CLX-4195N
- SL: SL-C1810W
- HP
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Cyan (~1,800 pages); 1 Magenta (~1,800 pages); 1 Yellow (~1,800 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
Product Details
General Information
| Colour | Cyan, Magenta, Yellow, Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CLP-415N, 415NW / Xpress C1810W, C1404W, C1860FW, C1454FW, C1454N, C1453FW / CLX-4195N, 4195FN, 4195FW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black toner page yield | 2500 pages |
| Colour toner page yield | 1800 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | SU400A |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 270 mm |
| Depth | 362 mm |
| Height | 227 mm |
| Package width | 362 mm |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 227 mm |
| Package weight | 3.67 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.9 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
| ISO 14001 | Yes |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.