‹ Prev
Next ›
HP Poly CCX 400 Business Media Desk Phone
Stock is Available
- Hear every nuance with Poly HD Voice and Poly Acoustic Clarity technologies. Poly Acoustic Fence technology reduces distracting background noise and makes calling a pleasure.
- Enjoy the ergonomic design and the intuitive user touchscreen interface that saves you the hassle of learning new features and functions. When a phone is this easy, better collaboration and productivity aren’t far behind.
Product Details
General Information
| Product colour | Black |
| Compatible operating systems | Android 12 |
| Display | LCD |
| Display resolution | 720 x 1280 pixels |
| Aspect ratio | 9 |
| Security algorithms | HTTPS |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 60 |
| Compliance certificates | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Package width | 222 mm |
| Package depth | 243 mm |
| Package height | 69 mm |
| Package weight | 300 g |
| Country of origin | China, Taiwan |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| UNSPSC-code | 43191515 |
Product Information
| Brand | HP |
| Type | IP Phones |
Description
"Entry-level" just got sweeter The Poly CCX 400 is an entry-level business phone that’s easy to use. Its interface is simple and intuitive. And contacts and meetings are one swipe or one tap away on a color touch screen.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.