‹ Prev
Next ›
HP Poly DA85 USB Audio Processor
Stock is Available
- Preserve your tech investment with the Poly DA Series. Not only do these digital adapters include USB-A and USB Type-C? access right on the cable, they’re also compatible with all your new and legacy Poly headsets and accessorie [2].
- Wireless data encryption provides a high level of security.
Product Details
General Information
| Form | Accessories |
| Weight | 3 g |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package weight | 71 g |
| Pallet gross weight | 130.2 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 26121630 |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Headset Adapter |
Description
Crystal-clear conversation Poly DA Series digital adapters keep call center employees sounding crystal-clear from home or in the office. With easy USB-A or USB Type-C? connections, they adjust audio to each specific Poly headset, offering quality calls [1].
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.