‹ Prev
Next ›
HP Poly HL-10 Handset Lifter for Savi
Stock is Available
- Enjoy hands free productivity with the Poly HL10 handset lifter that enables you to answer calls remotely. Save time with this compact and discrete device which automatically lifts and returns the handset to the desk phone cradle.
- The Poly HL10 works with your Poly wireless headset to provide notification of incoming calls, even when you’re away from your desk. An additional standalone mic is included to ensure support for desk phone models with a remote speaker [1].
Product Details
General Information
| Weight | 50 g |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 150 g |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Country of origin | Mexico |
| UNSPSC-code | 43191610 |
Product Information
| Brand | HP POLY HP POLY HEADSET |
| Type | Mouse & Touchpad |
Description
Convenient call control Small and compact, this handset lifter fits on your telephone discretely letting you answer calls with the touch of a button by lifting your handset, conveniently and automatically.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.