‹ Prev
Next ›
HP Poly SYNC 20 Speakerphone USB connection
- Take conference room-quality audio on the go. Enjoy remarkable sound from meetings to music and reduced echo and noise so you can be heard clearly.
- A programable button puts your favorite function at your fingertips — play / pause music, last-number redial and voice assistant — it’s up to you. What’s the status of a call? Know from a distance with the highly visible light bar.
Product Details
General Information
| Product colour | Black |
| Noise reduction | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Talk time | 20 h |
| Compliance certificates | CCC, CB, EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Width | 34 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 182 mm |
| Weight | 360 g |
| Package width | 209 mm |
| Package weight | 540 g |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 456.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43191515 |
Product Information
| Brand | StarTech.com |
| Type | Speakerphone |
Description
Quality sound made portable Sound like the professional you are with Poly Sync 20 USB/Bluetooth smart speakerphone — for conference calls and music anywhere you work. Take it wherever you go — it’s got up to 20 hours of talk time.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.