‹ Prev
Next ›
HP Poly Voyager 4320-M UC USB-C Wireless Stereo Headset and Stand
Stock is Available
- Move freely between all your workspaces with this portable headset. Roam with ease with up to 50 m / 164 ft of wireless range. Reduce background noise and control your conversations with Acoustic Fence technology.
- Boost your productivity with continuous comfort, up to 24 hours of talk time, and connectivity to multiple devices. Extend your talk time by using the desktop charge stand or by using the headset in the corded USB mode.[1,2]
Product Details
General Information
| Form | On Ear Headset |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Colour name | Black |
| DECT connectable | Yes |
| Country of origin | China, Mexico |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability certificates | TCO |
| Width | 155 mm |
| Depth | 67 mm |
| Height | 182 mm |
| Weight | 158 g |
| Package width | 188 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 641.17 g |
| Charging stand | Yes |
| Pallet gross weight | 94.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth or USB Type-C BT700 adapter |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Headsets & Microphones |
Description
Cut wires. Cut Costs. Free your workers from their desks with the entry-level Bluetooth wireless headset. Meet the Voyager 4300 UC Series. It’s everything your teams need to stay productive and connect to all their devices whether at home or in the office.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.