- Colour: Blue
- Compact size for travel convenience
- Clutter-free wireless technology and storable nano receiver
- Ergonomic right-handed design
- 2.4 GHz wireless for long range
- Scroll wheel with middle button and pointer speed quick-select
- High-definition optical sensor for responsive control
<
>
Kensington Pro Fit USB Wireless Mouse Mid-Size Blue K72421WW
24 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: SH3032X60 Stock Available
-
Product Code: AC1401444 Stock Available
-
Product Code: BB88537215 Stock Available
-
Product Code: KF216601887 Stock Available
-
Product Code: KF215071131 Stock Available
-
Product Code: KF013392223 Stock Available
-
Product Code: BRT14654915 Stock Available
-
Product Code: KF011071883 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Biodegradable | No |
| Buttons | 3 Buttons |
| Battery | 2 x AAA |
| Connection | Nano USB Receiver |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 68x107x39mm |
| Dimensions | 80x135x200mm |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Left or Right Hand Use | Right Handed |
| Recyclable | No |
| Orientation | Right Handed |
| Operating System | PC and Mac compatible |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Scroll Wheel | Yes |
| Warranty | 25 Year Warranty |
| WEEE Compliant | Yes |
| Weight | 11.8g |
| Tracking | Optical |
Product Information
| Brand | Kensington |
| Type | Mice & Trackball |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
| CE Marking | Yes |
