‹ Prev
Next ›
Nescafe Original Instant Coffee 600g Refill 12533670
145 Stock Available
Non-Returnable
- 600g refill pack
- Ideal for office kitchens and meeting rooms
- Provides approximately 333 cups
- Rich everyday instant coffee
- Made from 100% natural and pure coffee beans with no artificial flavours
- Medium dark roast for full flavour
Product Details
General Information
| Decaffeinated | No |
| Pack Size | 600g |
| Pack Type | Refill |
| Environment Support | 100% sustainably sourced beans |
| Filter Or Instant | Instant Coffee |
| Dimensions (WxDxH) | 125x135x215mm |
| Coffee Style | Instant Coffee |
| Coffee Type/Flavour | Original |
| Manufacturer | Nestle |
| Weight | 614g |
Product Information
| Brand | Nescafe |
| Type | Coffee & Syrups |
Key Data
| Contains Single Use Plastic | Yes |
| ISO 14001 | Yes |
Description
For a pure, rich and full flavoured cup of coffee, choose Nescafe Original Instant Coffee, a favourite since the 1930s. Made from 100% natural and pure coffee beans with no artificial flavours, the medium dark roast provides a full flavour that is great at any time of the day. This 600g refill pack reduces waste by helping you re-use an existing tin or jar and makes approximately 333 cups of coffee, which is ideal for office kitchens and meeting rooms.
Also Consider
-
Product Code: GH019531 Stock Available
-
Product Code: KF021645544 Stock Available
-
Product Code: BZ914621727 Stock Available
-
Product Code: CPD672171197 Stock Available
-
Product Code: BC6006672 Stock Available
-
Product Code: BC60065240 Stock Available
-
Product Code: KC25132188 Stock Available
-
Product Code: A4PAPER388 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Also Consider
-
Product Code: GH019531 Stock Available
-
Product Code: KF021645544 Stock Available
-
Product Code: BZ914621727 Stock Available
-
Product Code: CPD672171197 Stock Available
-
Product Code: BC6006672 Stock Available
-
Product Code: BC60065240 Stock Available
-
Product Code: KC25132188 Stock Available
-
Product Code: A4PAPER388 Stock Available