‹ Prev
Next ›
Nobo 1915710 A4 Mini Whiteboard pack of 4
Stock is Available
- Stylish curved wooden frame design and stand to use upright or flat on a desk.
- Dual-sided mini whiteboard with dry erase magnetic surface or melamine UV cured surface.
- Removable stand allowing flexibility to use the whiteboard flat or upright.
- Mini Whiteboard size: A4 (297x210mm). Pack of 4.
- FSC Certified
Product Details
General Information
| Size | A4 |
| Working area | 210 x 297 mm |
| Installation type | Portable |
| Surface material | Melamine |
| Frame | Yes |
| Frame material | Wood |
| Magnetic | Yes |
| Orientation | Vertically |
| Product colour | White, Wood |
| Width | 210 mm |
| Depth | 5 mm |
| Height | 297 mm |
| Pen tray included | Yes |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Whiteboard |
Description
This portable mini whiteboard is a useful addition to any work space at home or in the office for making notes, capturing thoughts, ideas or key dates. With a stylish curved wooden frame design and stand, the mini board is an ideal desktop whiteboard that can be used upright or flat on a desk with its removable stand. The mini whiteboard is dual-sided with a dry erase magnetic surface on one side and a melamine UV cured surface on the reverse, ideal for displaying messages with magnets and for writing notes. Mini Whiteboard size: A4. Pack of 4.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.