‹ Prev
Next ›
Poly Sync 60 USB-A/C Speakerphone 772C2AA
Stock is Available
- Get down to business and hear voices clearly with the smart speakerphone designed for conference rooms with Poly signature audio. Twin speakers and the six-mic array ensure everyone has a voice while helping to keep echo and noise out.
- Users enjoy easy connectivity with their preferred way to work — connect wirelessly via Bluetooth or wired via combined USB-A/USB Type-C?. And with a built-in USB video camera input moving from an audio to video call is super easy.[1]
Product Details
General Information
| Product colour | Silver |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Compliance certificates | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Width | 37 mm |
| Depth | 116 mm |
| Height | 394 mm |
| Weight | 1 kg |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 472 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 1.74 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 517.3 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 56 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43191515 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1980 mm |
Product Information
| Brand | StarTech.com |
Description
Premium, powerful sound Everyone deserves to hear the whole meeting — loud and clear. This smart speakerphone fills conference rooms with remarkable sound using powerful twin speakers. And be heard with six mics focusing on voices, not the noise.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.