‹ Prev
Next ›
Poly Voyager 4320 Wireless Binaural USB-A Headset + BT700 Dongle UC Certified 76U49AA
Stock is Available
- Move freely between all your workspaces with this portable headset. Roam with ease with up to 50 m / 164 ft of wireless range. Reduce background noise and control your conversations with Acoustic Fence technology.
- Boost your productivity with continuous comfort, up to 24 hours of talk time, and connectivity to multiple devices. Extend your talk time by using the desktop charge stand or by using the headset in the corded USB mode.[1,2]
Product Details
General Information
| Colour name | Black |
| Country of origin | China, Mexico |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability certificates | TCO |
| Width | 155 mm |
| Depth | 67 mm |
| Height | 182 mm |
| Weight | 122 g |
| Package width | 186 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 328.73 g |
| Pallet gross weight | 105.4 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth or USB Type-A BT700 adapter |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Box contents | Quick start guide; Travel pouch; Wireless headset; USB Type-A charging cable; BT700 Bluetooth USB adapter |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1940 mm |
| UNSPSC-code | 43191638 |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Headset |
Description
Cut wires. Cut Costs. Free your workers from their desks with the entry-level Bluetooth wireless headset. Meet the Voyager 4300 UC Series. It’s everything your teams need to stay productive and connect to all their devices whether at home or in the office.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.