‹ Prev
Next ›
Poly Voyager Free 60+ UC Carbon Black Earbuds +BT700 USB-C Adapter +Touchscreen Charge Case 7Y8G4AA
Stock is Available
- Each bud has a three-mic array that triangulates on your voice and minimizes surrounding noise so you’re always loud and clear. Whether you are in a video meeting or a call, these wireless earbuds are designed to keep you productive and connected.
- The touchscreen charge case lets you remotely control your earbuds, switch Bluetooth connections and wirelessly connect to inflight entertainment systems in addition to fully recharging your buds two times.
- Designed for all day wear, these ear buds are lightweight, come with 3 sizes of conical-shaped ear tips engineered for maximum comfort, and advanced sidetone technology that keeps you aware of how loud you are speaking so you aren’t straining your voice.
Product Details
General Information
| Colour name | Carbon black |
| Country of origin | China |
| Wireless charging | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 42 mm |
| Package weight | 300 g |
| Pallet gross weight | 498.3 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 112 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Compatibility | Compatible with PCs via included BT700 Bluetooth adapter; smartphone via Bluetooth, external audio source via 3.5 mm (listening only, cable included) |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Box contents | Wireless earbuds; Touchscreen charging case; USB Type-C? charging cable; BT700 Bluetooth Type-C adapter ; 3.5 mm audio cable; S/M/L eartips |
| Pallet weight (imperial) | 498.3 kg (1098.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1016 x 1219.2 x 1490 mm (40 x 48 x 58.7") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| UNSPSC-code | 52161554 |
Product Information
| Brand | StarTech.com |
Description
True wireless earbuds for work and life Tune into a world full of sound and free of noise with these earbuds. Whether you’re on a video call or into your playlists, these wireless earbuds are designed to keep you productive, connected and entertained.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.