‹ Prev
Next ›
Rexel Choices A4 Letter Tray Blue
- Co-ordinate your workspace with the Rexel Choices range
- Modern design A4 Letter Tray with unique texture on the side giving a stylish design feature
- Stackable vertically or 'stepped' in three positions for improved organisation
- Space for subject label positioned left or right
- WxDxH: 254x350x61mm
- Blue
- Rexel Choices - Perfectly co-ordinated
- Stackable vertically or 'stepped' in 3 positions for improved organisation
- Textured sides gives a unique design feature
- Rounded front cutout for easy retrieval of documents
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Product colour | Blue |
| Format | Letter |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4 |
| Width | 254 mm |
| Length | 350 mm |
| Height | 61 mm |
| Weight | 210 g |
Product Information
| Brand | Rexel |
| Type | Letter Trays |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
Description
Rexel Choices A4 Letter Tray Co-ordinate your workspace with the Rexel Choices range. Modern design A4 Letter Tray with unique texture on the side. - Rexel Choices - Perfectly co-ordinated - Stackable vertically or "stepped" in 3 positions for improved organisation - Textured sides gives a unique design feature - Rounded front cutout for easy retrieval of documents - Space for subject label positioned left or right
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.