Product Details
General Information
| Number of handsets supported (max) | 20 |
| Frequency range | 1.88 - 1.9 GHz |
| Maximum range | 300 m |
| Voice activity detection | Yes |
| Comfort noise generation (CNG) | Yes |
| Automatic gain control | Yes |
| Number of VoIP accounts | 20 |
| Supported network protocols | SNTP/NTP, VLAN, SIP v1, SIP v2, UDP/TCP/TLS, DHCP |
| Security algorithms | HTTPS, SHA-256, SHA-384, SHA-512, SRTP, TLS |
| Voice codecs | AJB, CNG, G.726, G.729, PLC, VAD, iLBC |
| Compatible products | Yealink W56H, W57R, W59R, W71H, W73H, W74H, W78H |
| Conference call | Yes |
| Number of parallel conferences | 3 |
| Anonymous call | Yes |
| Anonymous call rejection | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Call forwarding | Yes |
| Call transfer | Yes |
| Call hold | Yes |
| Do not disturb function | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Wall mountable | Yes |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Dimensions (WxDxH) | 130 x 100 x 25.1 mm |
| Package width | 174 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 63 mm |
Product Information
| Brand | Interquartz |
Description
Experience DECT Roaming With Multiple Devices Seamless handover and roaming Up to 20 parallel calls Up to 3 base stations Up to 20 handsets Up to 20 SIP accounts Support XML/LDAP/Remote Phonebook Support Xsi Directory DECT radio coverage up to 50 m indoors and 300 m outdoors Support IPv6 Support PoE DECT Technology: Yealink DECT technology focuses on high-quality Audio VoIP (wideband) and low-bit-rate data applications. However, we are incompatible with third-party DECT devices (base station, handset, etc.). Compatible with Yealink W56H, W57R, W59R, W73H, W74H and W78H
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.